21 lipca 2024

Bezpieczeństwo w trakcie robienia makijażu permanentnego

2 min read
pmu aftercare

Faktem jest, że makijaż permanentny bywa zwykle nieco bolesny. A czy jest też niebezpieczny? Oczywiście zdarzają się osoby, którym po makijażu permanentnym wdaje się zakażenie, występuje alergia i tym podobne. Okazuje się jednak, że częściej przyczyną tego nie jest sam make up i użyte do niego materiały, co niewłaściwe wykonanie i pielęgnacja PMU aftercare. Czy kobieta po PMU musi jakoś specjalnie dbać o skórę? Czy istnieją do tego specjalne kosmetyki? A co powiedzieć o samym studiu do PMU?  

Makijaż permanentny – Dla kogo?

Z każdym rokiem świadomość kobiet co do własnej wartości wzrasta. Coraz mniej żon, matek, córek nie dba o siebie. Dawniej do kosmetyczki czy fryzjera udać się mogły jedynie osoby z wyższych sfer. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Co trzecia polka bywa regularnie lub przynajmniej kilka razy w roku w salonie kosmetycznym bądź fryzjerskim. Niestety, choć świadomość wzrasta, ilość czasu maleje. Pomalowanie się rano przed pracą trwa. Niektórym zajmuje to więcej, innym mniej czasu. Wieczorem trzeba się przemęczyć, żeby makijaż zmyć. A gdyby tak po prostu zrobić sobie makijaż permanentny? To idealne rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, które chcą wyglądać pięknie zawsze – bez względu na to ile mają czasu. Ale jest on ratunkiem nie tylko dla tych, którzy chcą podkreślić swoje naturalne piękno.

Jeśli posiadasz jakieś blizny, które są dla ciebie wstydliwe lub przypominają ci o czymś, czego nie chcesz pamiętać, możesz poczuć ulgę z PMU. Stosowany jest on także przy chorobach autoimmunologicznych, gdy zanika naturalna linia brwi i rzęs.

kosmetyki do makijażu permanentnego

Jak poprawnie zrobić makijaż permanentny? PMU aftercare

Przede wszystkim, nie można wykonywać takiego zabiegu samodzielnie, ponieważ należy do dość inwazyjnych. Przyzwolenie do tego ma linergistka – czyli kosmetyczka /kosmetolog specjalizująca się w wykonywaniu makijażu permanentnego. Najpierw za pomocą kremu z lidokainą aplikowane jest znieczulenie. Następnie, po 20 minutach rysuje się wzór, który omawiany jest z klientką. Po tym dobiera się barwę tuszu. Kiedy wszystko jest uszykowane można przystąpić do wykonywania makijażu za pomocą sterylnej igły. To tak w uproszczeniu. Ważna jest to sterylna igła. Ale samo zrobienie makijażu to nie koniec.

PMU aftercare

Po pierwsze zrób makijaż, po drugie dbaj o twarz. PMU aftercare to podstawa.  Dziś dostępne są specjalne kosmetyki do makijażu permanentnego, zamknięte w jednorazowych saszetkach, dzięki czemu unikamy zanieczyszczeń, rozwijania bakterii. Należy pamiętać o tym, by nie dotykać miejsca w którym makijaż był robiony brudnymi dłońmi. Tak naprawdę zasady dbania o PMU są podobne, jak przy tatuażu.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.