19 maja 2024

Domy modułowe całoroczne – obalamy mity!

2 min read
domy modułowe całoroczne

Domy modułowe całoroczne – temat wokół którego krąży wiele opinii. Dla niektórych domy z modułów to blaszane kontenery pełne samych wad. Inni zaś twierdzą, iż z powodzeniem taki dom może być całorocznym budynkiem mieszkalnym.

Czy domy modułowe całoroczne postawię bez pozwolenia ?
Budowa musi zaczynać się od pozwoleń. Popularne domki bez pozwolenia na budowę są zazwyczaj letniskowe, gdyż ich powierzchnia nie może przekraczać 35 m². Domy mobilne przeznaczone na cele mieszkalne i usytuowane na fundamentach (choćby palowych) czyni z nich budynki podlegające przepisom Ustawy o prawie budowlanym. Oznacza to, iż musimy budować je w zgodzie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W przypadku, gdy posiadamy działkę rekreacyjną, i na naszym obszarze nie ma możliwości zabudowy mieszkaniowej, należy wystąpić do wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta.


Domy modułowe – zależności od potrzeb inwestora.
Domy modułowe całoroczne buduje się kilkukrotnie szybciej od tradycyjnych i mogą być rozbudowywane, przebudowywane lub zmniejszane. Kredyt hipoteczny oraz ubezpieczenie domu modułowego jest wydawane na takich samych zasadach jak przy tradycyjnych domach. Sprawdź jakie oferty na rynku są dostępne i technologie budowy. Producenci oferują zazwyczaj domy o konstrukcji drewnianej, stalowej oraz moduły z betonu lekkiego. Dom modułowy możesz zabrać ze swojej posesji, przewieźć, a także sprzedać.

Domy modułowe całoroczne mogą być także ekologiczne! W przypadku gdy zdecydujemy się na konstrukcję z kontenerów, używamy materiałów pochodzących z recyklingu. Technologia wydajnego ogrzewania sprawi, że nie stracimy dużo pieniędzy w sezonie zimowym. W trosce o środowisko naturalne możemy wybrać dom pasywny i związany z nim odzysk ciepła. Dom z modułów jest lepiej ocieplony i zbudowany, niż letniskowy. Warto wybrać na elewację dźwiękoszczelną okładzinę, gdyż szkieletowa technologia jest gwarancją ciepła, lecz nie cicha jak konstrukcja murowana.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.