23 kwietnia 2024

Jak założyć firmę elektryczną?

2 min read
Firma elektryczna Żnin

Usługi elektryczne są ostatnimi czasy bardzo popularne. Zwłaszcza deweloperzy szukają elektryków, ponieważ zainteresowanie zakupem mieszkań wzrosło o kilkadziesiąt procent. Obecnie ciężko jest znaleźć elektryka od ręki, dlatego wiele fachowców decyduje się na otwarcie własnej firmy, która z pewnością będzie miała niemało pracy. Firma elektryczna – jak ją założyć? Jaki jest zakres usług firmy elektrycznej? Jakie uprawnienia są nam potrzebne do założenia firmy? Odpowiadamy!

Zakres usług

Firmy elektryczne Żnin to przede wszystkim wszelkie instalacje elektryczne. Zakładają je, podłączają, naprawiają usterki, gdyż podejście do elektryki jest bardzo niebezpieczne dla ludzi, którzy nie mają z tym doświadczenia. Ta sama firma zajmuje się również zapewnieniem instalacji oświetlenia ulic, tworzeniem odpowiednich stacji transformatorowych oraz audytem zabezpieczeń różnicowoprądowych. Pomiary oraz konserwację instalacji elektrycznej w domu są potrzebne w każdym domu. Każdy powinien dbać o przewody w domach, czy firmie, ponieważ usterki mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu, a także całkowicie popsuć całość instalacji.

Firma elektryczna Inowrocław

Czego potrzebujemy by założyć firmę elektryczną?

Otwarcie firmy elektrycznej Inowrocław wiąże się przede wszystkim z uzyskaniem odpowiednich uprawnień. Nie jest wymagane ukończenie szkoły czy studiów, ale z pewnością kursy, które przygotują nas do wykonywania szeregu usług. Choć sama firma nie podlega żadnym specjalnym regulacjom, to jednak by zajmować się konserwacją i zakładaniem instalacji, niezbędne jest zdobycie odpowiednich uprawnień. 

W zależności od profilu naszej działalności niezbędne jest uzyskanie uprawnień, które umożliwiają:

  • Dozór instalację  i eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci elektromagnetycznych (G1 – kurs elektryczny);
  • Dozór, instalację i eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych (G2 – kurs energetyczny);
  • Dozór, instalację i eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych (G3 – kurs gazowy).
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.