19 maja 2024

Rowery holenderskie – gdzie je kupić?

2 min read
Rowery Gazelle

Bardzo często po mieście poruszamy się rowerami. Spora ilość ścieżek rowerowych, sygnalizacja świetlna powodują, że poruszanie się tym pojazdem jest bezpieczne. Coraz więcej osób decyduje się na zakup modnego, wygodnego roweru. Większość stawiana na rowery holenderskie. Dlaczego właśnie to rowery holenderskie cieszą się tak dużą popularnością?

Jazda na rowerze – coraz popularniejsza nie tylko w miastach

W ostatni czasie zauważyć można coraz większa ilość osób, które poruszają się na rowerach. Nie tylko jest to ulubiony pojazd młodszych, ale również i starszych. Jazda na rowerze jest jedną z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych. Jest też jednym z często wybieranych środków transportu do szkoły czy też pracy. Nie tylko w dużych miastach jazda na rowerze jest coraz bardziej zauważalna. Również i na wsiach b    poruszamy się rowerem, szczególnie w okresie letnim.

Rowery holenderskie – dlaczego tak popularnie?

Rowery z Holandii – rowery holenderskie są jednymi z najpopularniejszych rodzajów rowerów. Rowery Gazelle czy rowery Batavus są najczęściej wybierane, jeśli chodzi o holenderskie marki. Rowery holenderskie to rowery, którymi wygodnie poruszać się można po mieście. Cechuje je charakterystyczna budowa – siedzenie jest na podobnym poziomie, co kierownica. Dzięki temu siedzimy w pozycji wyprostowanej, co jest znacznie wygodniejsze, niż w przypadku rowerów trekkingowych czy górskich. Nowe rowery miejskie posiadają zazwyczaj 28-calowe koła, są one duże, dlatego jazda jest płynna i przyjemna. Podróżowanie takim rowerem sprawia wiele przyjemności. Wygoda, jaką zapewnia nam jazda na rowerze holenderskim sprawiła, że jest to jeden z najczęściej wybieranych rowerów w Polsce.

Rowery holenderskie

Gdzie kupić dobry rower holenderski?

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupić dobry rower holenderski. Wybór roweru nie musimy być trudny. Musimy jednak zwrócić uwagę na pewne, podstawowe kwestie. Rower powinien być odpowiednio dopasowany do naszego wzrostu i wagi, powinien również być przystosowany do jazdy w odpowiednich warunkach – inny rower wybierzemy do jazdy po mieście, a inny do jazdy po nierównościach. Najlepszym miejscem, gdzie zakupimy rower jest sklep rowerowy. Znajdziemy tam wiele modeli rowerów, a także profesjonalne doradztwo. Często sklepy rowerowe prowadzą sprzedaż internetową, dzięki czemu dostaniemy przesyłkę prosto do domu. Wybór i kupno roweru nie musi być trudne i skomplikowane.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.