24 czerwca 2024

Toczenie CNC Poznań – czy warto wprowadzić system CNC?

2 min read
Toczenie cnc Bydgoszcz

W dzisiejszych czasach firmy produkcyjne przestają wykorzystywać obrabiarki  tradycyjne. Coraz częściej producenci decydują się na urządzenia sterowane numerycznie, dzięki któremu rozszerzają swoją ofertę o usługi CNC Poznań. Obróbka metali z wykorzystaniem CNC znalazła zastosowanie w wielu branżach dzięki możliwości wysokiej precyzji pracy, wydajności i możliwości obniżenia kosztów. Dowiedz się, jak wygląda i czym się charakteryzuje toczenie CMC Poznań.

Rodzaje toczenia CNC

Toczenie CNC może odbywać się na różne sposoby. Rozróżniamy 4 metody ze względu na kierunek ruchu noża tokarki w stosunku do osi obrotu materiału.

Toczenie wzdłużne

Kierunek ruchu noża tokarki jest równoległy do osi obrotu materiału.  Cały proces wykonywany jest zazwyczaj w dwóch przejściach noża – zgrubnym i dokładnym.

Toczenie poprzeczne

Podczas tej metody kierunek ruchu noża jest prostopadły do osi obrotu materiału. Technika ta jest wykorzystywana głównie w obróbce powierzchni czołowych.

Toczenie kopiowe

To rodzaj toczenia, który charakteryzuje się dokładnym odtworzeniem kształtu przedmiotu toczonego ze specjalnego wzornika. Metoda ta pozwala na zachowanie idealnie wymierzonych wymiarów przedmiotu obrabianego.

Toczenie kształtowe

W tej technice stosuje się nóż z ostrzem o kształcie obrabianego przedmiotu. Kształt obiektu zależy od kształtu krawędzi skrawającej noża.

Takie zalety ma toczenie CNC Poznań?

Do najważniejszych korzyści zaliczamy:

– możliwość szybkiej obróbki materiału

– wysoka powtarzalność, która pozwala na masową produkcja detali,

– możliwość odwzorowania dowolnego projektu z wysoką precyzją wykonania,

– dokładność pracy uzyskiwana dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn CNC,

– możliwość toczenia materiałów różnego typu.

Usługi CNC Poznań

Usługi CNC Poznań to nie tylko toczenie, ale również cięcie plazmą, szlifowanie,  frezowanie CNC, wycinanie, obcinanie i obróbkę skrawaniem. Możliwa jest także obróbka wszelkich materiałów metalicznych i niemetalicznych. Warto wprowadzić do swojej firmy usługi CNC Poznań, gdyż pozwoli to na ograniczenie kosztów związanych z produkcją.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.