19 maja 2024

Wakacje w samym centrum Krakowa – Czy to się opłaca?

2 min read
Apartamenty Kraków Stare Miasto

Zastanawiasz się, czy w związku z aktualnymi cenami wszystkiego warto pojechać gdzieś na urlop? Chcieliście z drugą połówką lub całą rodziną wybrać się do dużego miasta takiego jak Kraków? Z pewnością warto tam pojechać. Ale czy nawet wobec aktualnych cen? Ile teraz kosztują apartamenty Kraków Stare Miasto?

Czy warto jechać do dużego miasta?  

Duże miasta mają swoje plusy i minusy – jak wszystko zresztą. Jakie są plusy?

  • Można wiele zwiedzić – Duże miasta mają zwykle ciekawą historię. Kraków jest pod tym względem naprawdę niezwykły. Jest tu masa zabytków, które mogą zaciekawić każdego;
  • Są różne atrakcje – baseny, masaże, kino pod gołym niebem, imprezy na rynku i tym podobne – w Krakowie jest to na porządku dziennym;
  • Łatwy dojazd – W dużych miastach nie ma problemów z komunikacją. Jeżdżą tramwaje, autobusy. Oprócz tego z takich miast można dojechać wszędzie – zarówno autobusem jak i pociągiem.
  • Przyjemny klimat – Kto nie lubi czasem usiąść w klimatycznej kawiarni lub restauracji, zjeść lub wypić coś dobrego i mieć przy tym piękny widok – na przykład na Wawel lub Wisłę?
  • Piękne zdjęcia – Ostatnio zdjęcie na tle stylowych bram, drzwi, kamienic i tym podobnych są niezwykle modne. A takich nie brakuje w starej części Krakowa.

Oczywiście to, czy warto jechać do dużego miasta zależy też od czyichś preferencji.

apartament w centrum Krakowa

Ile kosztują apartamenty Kraków Stare Miasto przy obecnych cenach?  

Niestety aktualne ceny nie zachęcają. Jednak warto brać pod uwagę, że w każdej części Polski w tym roku  nie będzie tanio. Rodzinny wyjazd nad morze, przynajmniej na 5 dni wyniesie prawdopodobnie około 2 i pół tysiąca złotych – i to w tej oszczędnej wersji. A co powiedzieć o omawianym przez nas mieście? Apartamenty Kraków Stare Miasto są na pewno droższe niż te na obrzeżach.  Ich cena zależna jest od ilości osób oraz poziomu jaki chcemy. Luksusowe apartamenty kosztują Nawet po 800 zł za dobę. Apartamenty średniej klasy to koszt między 170 a 400 zł. Są też te poniżej 170 zł i przyznać trzeba, że są warte zarezerwowania. Apartament w centrum Krakowa jest droższy, ale warto spędzić czas w tak klimatycznej części miasta.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.