19 maja 2024

Jacuzzi do hotelu, prywatne – Czy wiesz, jak o nie dbać?

2 min read
jacuzzi do hotelu

Wanna z hydromasażem, czyli jacuzzi stało się tak popularne, że można je mieć nawet na własnym podwórku. Kupuje się jacuzzi do hotelu, SPA i tak dalej. Ale czy wszyscy wiedzą jak powinno się o nie dbać? Wanna z hydromasażem nie tylko powinna dawać nam przyjemność, ale także zapewnić higienę i czystość. W tym artykule kilka podpowiedzi, jak zadbać o higienę swojego jacuzzi.

Efekty, których w jacuzzi do hotelu nie chcemy

Hotel, w którym jest jacuzzi zwykle posiada więcej klientów. Dlatego coraz to częściej właściciele hoteli – tych mniej i bardziej luksusowych – decydują się na kupno jacuzzi do hotelu. Gorąca woda, bąbelki masujące nasze ciało, nieraz przyjemny zapach olejków eterycznych – oto, co ludzie tak uwielbiają w wannie spa. Niestety takie środowisko sprzyja rozwijaniu:

  • bakterii i wirusów,
  • glonów i grzybów.

Niestety, wszystko ma swoje plusy i minusy. O wannę z hydromasażem należy właściwie dbać. Nie chcielibyśmy, aby nasi klienci wracali z hotelu z grzybicą lub innymi zakażeniami. Zatem jak dbać o jacuzzi?

Myj i dezynfekuj jacuzzi ogrodowe

Mycie wanny wydaje się oczywiste. Jednak warto o tym przypominać. Kiedy to robić? Nie tylko przy wymienianiu wody. Mycie powinno się odbywać często, również, gdy wanna jest pełna. W sklepach dostępnych jest wiele środków do mycia, a także bardzo ważnej dezynfekcji jacuzzi ogrodowego. Większość z nich nie zagraża środowisku. Powiedzmy teraz o samej wodzie. Jakie pH powinniśmy utrzymać?

jacuzzi ogrodowe

Utrzymuj odpowiednie pH wody

PH to parametr od którego przede wszystkim zależy jakość wody. W związku z tym, że jacuzzi jest często używane, pH wody w nim samoistnie się podnosi. Powinniśmy zadbać, by wartość pH utrzymywała się na poziomie 7 – 7,2. Zarówno za niski, jak i zbyt wysoki poziom przynosi niepożądane efekty. Między innymi podrażnienia skóry czy szybka korozja samej wanny. A jak często powinno się wymieniać wodę? To zależy od częstotliwości kąpieli w nim. Woda powinna być wymieniana na nową między 1-3 miesiącami. Warto także stosować środki uzdatniające wodę, aby zahamować rozwój glonów i tym podobnych.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.