19 maja 2024

Lepiej kupić własne mieszkanie czy wynajmować od kogoś?

2 min read
mieszkania do wynajęcia Mogilno

Wielu młodych ludzi w obliczu aktualnej sytuacji w Polsce – wciąż rosnącej inflacji zastanawia się, co zrobić z mieszkaniem. Mianowicie, problem polega na tym, co bardziej się opłaca – kupić czy wynająć. Nowe mieszkania są niezwykle drogie, podobnie jak mieszkania do wynajęcia Mogilno. Co ostatecznie się bardziej opłaca? O tym w artykule.  

Kupno mieszkania – Zalety i wady

Zacznijmy od wad. Największą jest na pewno koszt. Raczej się nie zdarza, by można było kupić mieszkanie na raty. Aktualnie nowe mieszkania na sprzedaż Mogilno, mające około 60 m2 kosztują nawet pół miliona złotych. Niestety wielu osób, a raczej większości nie stać na taki wydatek, a banki są dziś mniej skłonne by dawać kredyty. Wadą jest także cała papierologia, której jest naprawdę sporo. A co powiedzieć o zaletach kupna mieszkania? Własna nieruchomość to inwestycja, która się zwróci. Może po wielu latach, ale się zwróci. Jeśli postanowisz się wyprowadzić, możesz wynajmować mieszkanie. Będzie to dla ciebie stały dochód każdego miesiąca. Jeśli postanowisz wrócić, będziesz miał gdzie. Gdybyś potrzebował dużej gotówki, możesz nieruchomość sprzedać. W swoich czterech ścianach nie musisz się też tak przejmować jakimiś uszkodzeniami. Inaczej jest na wynajmie, gdzie za szkody musisz płacić.

mieszkania na sprzedaż Mogilno

Mieszkania do wynajęcia Mogilno – Kuszące, ale czy warto?   

Mieszkanie na wynajmowanym też ma swoje plusy. Nie związujesz się z jednym konkretnym miejscem. Jeśli lubisz podróżować, poznawać „od kuchni” różne części Polski, to warto przejrzeć mieszkania do wynajęcia Mogilno. Możliwe, że zaskoczy cię różnorodność jeśli chodzi o ceny, w zależności od rejonu Polski. Ceny są szczególnie wysokie w trójmieście i Warszawie. Zaletą wynajmowanego mieszkania jest również fakt, że na ogół jest ono już umeblowane, więc nie musisz posiadać własnych mebli. Ale co za tym idzie nie możesz go umeblować po swojemu. Dla kobiet bywa to problemem. Niestety bywa, że trafi się na nieuczciwego wynajmującego, który do wszystkiego się przyczepia lub nawet dopuszcza się niejako wyrzucenia najemców. Jest to pewne zagrożenie, ale na szczęście nie przytrafia się często.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone | Newsphere by AF themes.